-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.03.2018-MIK-
Zdarec vespolek,
na stránkách máme fotky o tom jaké máme nadělení pod klubovnou a na klubovně. Dnes proběhla prohlídka zástupce Lesů čr. Budou se podílet na likvidaci se svojí technikou na škodách, které způsobily padlé stromy z jejich pozemku. 
Požadují z naší strany uklidit vývraty pokud možno všech stromu, které spadly z našeho pozemku a kvůli kterým nelze zatím jejich techniku od silnice  nasadit. 
Obětavou pomoc už v neděli na kafi nabídl Láďa,  Pepa Veska a další chlapi ...super..., a poté byl rychle uklizen strom přes cestu nad závorou a dnes Pepa likvidoval  průser na střeše klubovny. Co šlo odřezal  a je to  na  na zemi. Střecha odlehčena. Stále i tak  stěnu klubovny dále zatěžují silné kmeny, které je riskantní bez techniky a dřevorubeckých zkušeností dostat na zem tak, aby nerozbouraly stěnu . Ale už víme, že střecha klubovny z onduline vlnovek má díry a šablony se  budou  muset vyměnit... odhad je cca  10 kusů i více.

Ale k věci...zítra v úterý 20.3.  dopo zástupce Lesů přiveze přesnou gps za účelem vymezit  hranici  jejich pozemku a povinností co mají uklidit. Budu u toho a hranici  označím.
Na sobotu je nutné udělat masivní brigádu všech členů , kteří mohou přijet a zlikvidovat padlé kmeny. Ty kmeny, co mají hnědý střed do metrů a ty co jsou zdravé a leží pokrátit na 4 metry pro další využití .
Každý kdo se odhodláte pomoci vezměte s sebou jakékoliv nářadí... sekery , motorovky, lana , řetězy a pokud by někdo měl k dispozici i těžkou techniku na tahání či zvedání, tak je vítán.Náš traktor je momentálně v GO.

Výbor klubu se proto obrací se žádostí na každého kdo může přijet ... a děkuje všem co přijedou.   A to i během týdne ,  dle možností i odpoledne ....

 Pěkný večer    Jarda Lacmik
Úterní nasazení těžké techniky bylo úspěšné. Velké díky za pochopení a spolupráci ..... patří novému kolegovi Rosťovi Dudkovi a jeho partě. A Pepa Veska celé dopo žhavil motorovku... Střecha už bez zátěže, ale děravá. Bude nutná nová krytina. Tak v sobotu .... 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.03.2018-Brt-

Vichr z hor nám dnes v noci připravil další náplň brigádnické činnosti.
Letecký klub "U vrtule" měl namále.  https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-03-18_Vichr_z_hor

-MIK-
Nedělní kafe tak trochu jinak...   https://lacmik.rajce.idnes.cz/Tak_nam_na_kopci_fouklo_17.3.2018

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.03.2018-Brt-
Na sobotní schůzce výboru AK bylo mj. dohodnuto, že termín výroční členské schůze je stanoven na neděli 22.dubna 2018, začátek v 9,30 hod. Schůze se bude konat v klubu " U vrtule" a protože se jedná o schůzi volební, výbor rozhodl takto: Aby hlasování o novém složení výboru AK bylo jednoduché a spravedlivé, vyzýváme všechny členy AK Náchod, kteří mají zájem a chuť pracovat další dva roky ve výboru, aby svou kandidaturu oznámili emailem nebo osobně M. Petráčkovi, nejpozději do 15. dubna 2018. Potom bude vytištěna kandidátka a členové na schůzi zvolí pětičlenný výbor.
Za výbor AK  Milan Petráček

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

10.03.2018  -FF-

Prvá brigáda v novém roce

Zvláště úrodná půda v předpolí dráhy 27 způsobuje bujný růst různých křovin do neúměrné výše a chceme-li tuto dráhy používat tak nezbývá, než likvidaci křovin věnovat první jarní bigádu.
Tak tomu bylo i letos. Pár fotek a video zde:  https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-10-03_Likvidace_krovin/


 

03.03.2018  -FF-

Sobota, -12°C, ostrý ledový vítr, slunečno.
Vilu jsme v časných ranních hodinách začali vyhřívat a jak se teplota zvyšovala, tak přibývalo zájemců o zimní polétání. Po dosažení optimálních 30° už nás bylo 7, s kocourem, který třeskuté mrazy přežil, tedy 8. Po krátké diskuzi a nakrmení kocoura nás Míra K. pohostil výbornou bramborovou polévkou z kuchyně své ženy Jany. Poté jsme vyrazili vytahovat naše poletovadla a narazili na zádrhel č.1, kola Samby byla zamrzlá a ne a ne se otáčet. Po marném klepání, škrábání, šťouchání, bylo nutné kryty demontovat a ledy či zmrzlé bláto odstranit. Mezitím studený vítr ještě zesílil, ale přesto jsme Davidovu Vosu připravili na start.  Pak se dostavil zádrhel č.2, Samba už sice byla schopná pojezdu, ale motor nebylo možné natočit. Po mnoha pokusech jsme vše zase uklidili do hangáru a rozloučili se s nadějí, že příště bude líp. 
Několik fotek zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-03-03_Nepodareny_vzlet/


 

24.02.2018  -FF-

Školení a bowling

Nejprve nás školitel Brt názorně seznámil s tím kde hledat stoupavé proudy a jak se v nich ustředit.
Odpoledne jsme se v hojném počtu sešli na Rychtě k bowlingovému klání.
Foto zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-02-24_Bowling/


 

17.2.2018  -FF-

V příjemně vytopené vile jsme pokračovali v diskuzi o našich problémech a jak je v nejbližších dnech budeme řešit. Poté následovalo pohoštění, které zajistil Pavel S. (co to slaví?). Odpoledne jsme ze zimního spánku probudili Ryzáka a Davidovu Vosu a letos poprvé se prolétli nad zasněženou krajinou. V klidném ovzduší to byl pěkný zážitek. 
Několik fotek zde:  https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-02-17_Prve_zimni_okruhy/


 

15.2.2018 -David-

Dnes za pěkného slunečného odpoledne Pavel přelétl s Bloudilem do Jaroměře.  Já jsem vyrazil napřed jako pozemní personál.  Po ukázkovém okruhu a přistání jsme předali Bloudila do servisu k seřízení motoru. Pár fotek z odpolední akce zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/2018-02-15_Bloudil_v_Jaromeri/

 

10.2.2018-Brt-
Ahoj kamarádi,
v sobotu 24.2.2018 se uskuteční 8. ročník bowlingového klání pilotů.

Soutěžit začneme na drahách v Novém Městě n. Metují na Rychtě od 16.00 hod.
Vaši účast prosím oznamte na můj mail:seibrt@seznam.cz, uzavírka přihlášených bude 18.2.2018 kvůli rezervaci drah.
Tímto jste srdečně zváni a těším se na vás!!!
Brt

10.2.2018-Brt-
Plánovaný provoz, bohužel už bez Tomáše, se nakonec díky počasí neuskutečnil. Ve vile ale bylo příjemně. Naplánovali jsme akce na letošní sezonu, zajedli to dobrým jídlem z komína, prostě klasika. Nakonec i Bloudil opustil hangár, i když jen na chvilku. Protože rozřezaný strom uklidil někdo za nás, pracovat se bude až příště. A doufáme, že se bude i létat.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Tomáši,
    poznali jme Tě jako přímého, čestného, velmi pracovitého, šikovného a vždy veselého člověka. Prožívali jsme s Tebou na letišti pěkné chvíle. Často jsi nás překvapoval svojí aktivitou, rychlým jednáním i prozíravým výhledem do budoucna.

    Byl jsi naším přísným, bdělým a přitom vlídným instruktorem, VLP, či nekompromisním panem Lórencem, a především nositelem dobré nálady.

    Děkujeme Ti za to, co jsi nás naučil a co jsi pro nás a náš aeroklub vykonal. Budeš nám hodně chybět.

    Pokud chcete na Tomáše zavzpomínat, smuteční setkání se uskuteční v restauraci Na Statku v Šonově v pátek 2.2.2018 po poledni.


 

I v roce 2018, kolik startů - tolik přistání !!!

TOPlist