2007

Jak to všechno začalo???

Důležitou součástí klubového života je pořádání různých akcí, z nichž bezesporu největší je Vysokovský kopec techniky. Tato akce vznikla na základě skutečnosti, že kouzlo ultralehkého létání spočívá, mimo jiné, ve zvládnutí mnoha v převážné míře technických dovedností. Piloti a zejména stavitelé sportovních létajících zařízení ví, že ať pomyslíte na jakoukoliv technickou disciplínu, je potřebná nebo alespoň využitelná v tomto sportu. A tak byl jen krůček k myšlence, že by aeroklub měl propagací letectví na veřejnosti tento potenciál využít a nepředvádět jen létající stroje, ale vše, co souvisí s vědou a technikou – pokud se podaří sehnat někoho, kdo danou disciplínu odprezentuje - místa jsou na letišti hektary....

Na počátku byla spousta práce, ale všichni „letišťáci“ se v roce 2007 pustili do přípravy a zorganizovali 1. ročník. Podařilo se zajistit nejen bohatý program, ale i mnoho zajímavých exponátů. Bylo zde namátkou k vidění množství nejrůznějších parních strojů – od modelů a hraček po skutečné  pohonné jednotky, stabilní mtory a další, často muzejní kousky. Zároveň se na letišti konal sraz aut moto veteránů, prostor zde dostaly také střední školy technického zaměření. Všechny příjemně překvapila zejména velká návštěva a kladný ohlas akce.

Výhodou konání „kopce techniky“ je také to, že na rozdíl od běžného leteckého dne není tak mnoho závislý na počasí – letadla přežijí i trochu případného deště a v hangárech je pak spousta místa na zajímavé ukázky a exponáty, i kdyby přímluvy u Sv. Petra nedopadly.