DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

30.12.2017  -FF-

Se starým rokem jsme se důstojně rozloučili v naší hospůdce, pojedli, popili, trochu si popovídali a než jsme si stačili do nového roku popřát vše nejlepší a hodně zdraví, auta nám pěkně zapadala sněhem.
Několik fotek Vám připomene večerní atmosféru   http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-12-30_Doletna/


 

25.12.2017-Brt-

Ahoj kamarádi,

rok se sešel s rokem a mně nezbývá, než vás pozvat na poslední letošní klubovou akci,
již tradičního PŘEDSILVESTRA.
Sejdeme se v sobotu 30.12.2017 v 16. hod. v Leteckém klubu na Vysokově.
Občerstvení jako vždy (pivo, pito, klobása) zajištěno, ostatní,co, kdo, posbíráte doma :-)
K poslechu zahraje "naše" hudební těleso KPS.
Dobrou náladu s sebou !!!                                                       Petr Seibrt

 

16.12.2017  -FF-

Narušitel
Poklidnou sobotní přípravu na výměnu pilotních průkazů přerušila zpráva, že ohradník kolem letové plochy je nedaleko větrného pytle  narušen divočákem. Ten to, bohužel  nepřežil a nám tím připravil práci navíc. Vodiče bylo nutno napnout a po celé trase kolem letiště zkontrolovat.
Takže bratři divočáci, už to nezkoušejte, trest je krutý!


Více fotek zde: http://aknm.rajce.net/2017-12-16_Narusitel

3.11.2017-Brt-
                                                    D O L E T N Á
Přátelé, kamarádi,
čas letí a další sezóna i rok se blíží pomalu ke svému konci. Proto přijďte v sobotu 18.11.2017
do Leteckého klubu na Vysokově, kde se bude konat tradiční DOLETNÁ.
Začínáme za soumraku. Občerstvení zajištěno.
Dobrou náladu a nějakou malou mňamku vezměte sebou!!!
Těšíme se na vás, 
(z pověření vedení klubu)
Petr Seibrt      :-)


22.10.2017  -FF-

V nepříznivém sobotním počasí se Pavel pustil do nátěru hangáru. Díky silné morální podpoře a bezpečnostnímu jištění kamarádů-plachtařů se mu to nakonec podařilo. Mezitím i mnohem déle Brt osekával vrůstající trávu pod ohradníkem. Taky hodně záslužná práce.
Po obědě už se pomalu začala připravovat večerní oslava až do chvíle, kdy nás náš velitel přesvědčil, že se mraky trochu roztrhaly a tak jsme v 16 h začali připravovat Ryzáka a ASW 24 k letu. Krátce jsme se svezli (díky za to, Tome) a do tmy ještě stihli vše uklidit do hangáru.
Pak už nebránilo nic dobrému jídlu, pití a veselé oslavě ASW. Večer se vydařil a tak byl hned stanoven termín dalších akcí, Doletné a Silvestra.

Další foto zde: http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-10-21_Krtiny_ASW_24/


 

19.10.2017-Brt-
Ahoj všichni,
s nezměrnou hrdostí sdělujeme, že Michal opět vstoupil do armády, tentokrát dobrovolně. V hodnosti praporčíka bude strážit náš klidný spánek. Ve svém po zuby ozbrojeném Delfínu bude vzlétat proti nepříteli přímo z našeho letiště. Ještě není jasné, jestli bude parkovat v hangáru či penálu. Pár fotek z přeškolení zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-10-17_Delfin

 

14.10.2017  -FF-
Zdařilý víkend babího léta
Počasí solidní, i když bez termiky a úkolů před námi hodně.

Začali jsme úklidem lavic a přerovnáváním dřeva na palety. Trvalo to déle než se předpokládalo, pořádně jsme se zapotili a toto je prozatímní dílo:

Další úkoly už byly radostnější, ne-li slastné. Záletávalo se totiž Michalovo nové éro, ASW 24.  Nadšení a spokojenost byla zřejmá nejen u majitele, ale u všech, co měli tu čest se  svézt. Nákup se vydařil !
V sobotu létalo tedy nejen ASW 24, ale tež ASW15, Ryzák a vedle plně vytížené Samby i několik místních ULL. Nebývale rušno.

V neděli jsme prolétli  "24" a Ryzáka a odpoledne naposled sestavili Duobanjo, které Tomáš s Pavlem převlekli na letiště Hradčany. Místní se prý obávali, jestli se Duobanjo do jejich hangáru vejde, ale Šemík, zvyklý na dotek létajících kolegů, musel hodně zařechtat, když ty prostory viděl(viz foto).
https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-10-14_Rusny_vikend/

 


 

3.10.2017-Brt-
Ještě dalších pár fotek z Wasserkuppe od Pepy Koutského.
https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-10-01_Wasserkupe_objektivem_Pepy_Koutskeho

2.10.2017-Brt-
Jedno z posledních termických počasí jsme využili jak v pátek, kdy létali dvě Vosičky a na střídačku Ryzák, tak i v sobotu, kdy byl ve vzduchu bohužel jenom Ryzák. V pátek dostupy lehce přes 1600 m QNH, stoupáky slabší, i když se dal najít na krátkou chvíli i čtyřmetřík :-) V sobotu prý o fous lepší. Největší událostí víkendu se tak stala další pouť do Mekky plachtařů - německé Wasserkuppe. Pod vedením p. Lórence jela nasát atmosféru místního létání další skupinka plachtařů. Prošli jsme si letiště, muzeum a jako malou vzpomínku na tento den si v penálu odvážíme jednu krásnou místní orchidej. https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-10_Wasserkuppe_II/
28.9.2017  -FF

Kančí varování

Poklidný svátek Václavů jsme výjimečně zasvětili práci, konkrétně vylepšování spodního hangáru a úklidu a to v naději, že odpoledne půjdeme do vzduchu a prověříme tvořící se kumuly. Tak to šlo  skoro celé dopoledne, jenže při výměně baterie ve snímači síly větru jsme v okolí větrného pytle zjistili pokusy prasat najít potravu v těsné blízkosti krátké dráhy. Jejich přítomnost v sousední vysoké kukuřici potvrdil stopař a myslivec Tonda a s ohradníkem se nedalo otálet. Jenže vysoká a statná tráva byla zralá tak na křovinořez. Zoufalý pokus učinil Tomáš se Šroťákem, kupodivu úspěšný, takže hned narukovala narychlo svolána záchranná četa a instalace ohradníku započala.

Díky Václavům i Neváclavům byl ohradník do setmění uveden do provozu a nebezpečí rozrytí VPD zažehnáno!

I jako fotograf jsem byl zavalen prací a k focení se dostal až ke konci akce. Na snímcích tak vidíte jen část záchranné party; chybí tam ti, co už vysílením padli.

https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-28_Kanci_varovani/

26.9.2017  -FF-

Ještě jednou Krkonoše. Zhroutil se mi počítač i s fotkami z našeho letošního putování. Dnes mi podařilo je vydolovat a tak jsem je přidal do Brtova odkazu na Rajče.
Máte-li zájem, tak si je prohlédněte: https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-15_Krkonose


 

22.9.2017 -burdýšek-

Expedice Wasserkuppe

Protože vyvstala potřeba vybavit Michala novým klouzadlem, začal Tomáš intenzivně surfovat po známých plachtařských pornostránkách. Tato činnost zanedlouho vyústila v jednodenní výlet do Mekky všech plachtařů - Wasserkuppe. Zatímco se Michal věnuje rekreaci v Itálii, trojice Kopta, Tuček, Burdych přijíždí před polednem na německou kolébku plachtění.

Než dorazí pan majitel, sledujeme rušný letový provoz - počasí je velmi plachtařské, na dráze nad silnicí vystřeluje naviják do vzduchu jeden kluzák za druhým, pod silnicí se pak vyhlídky ve 4-místných Robinech střídají s aerovleky místní školy. Je znát, že Schleicher má sídlo pod kopcem, protože stroje ze stáje AS jasně převažují.

Půlhodinka uplyne jako nic, seznamujeme se s majitelem a už jedeme k hangáru, ukrytém v lesíku na úbočí dráhy. Penál už je připravený, zvedá se víko a tam je "ONA", nádherná ASW24-ka D-7424. 

Vytahujeme ji na sluníčko, prohlížíme, prolézáme, prohmatáváme, omakáváme, proklepáváme, lomcujeme s kormidly, zalézáme pod penál, soukáme se do kokpitu, zapínáme všechny udělátka na palubce, nasazujeme winglety malé, střední i velké, blikáme LEDkami v kýlovce, bzučíme váriem, posloucháme hlasovému výstupu Flarmu, ptáme se na všechny ty důležité věci a vůbec si to báječně užíváme. Dokonce i pan Lórenc jeví mírné uspokojení a projeví přání s krasavicí letět. Pan majitel se nenápadně ptá na mistrův nálet, ale pak vytahuje trachtóra a už frčíme do kopce na start.

Chvíle, než na nás přijde řada na startu je vyplněna instruktáží jak s tím letět a nerozbít a rychlokurzem letecké němčiny pro pana Lórence. Ten si pak neustále opakuje "Delta-cvó-fír-pozicion" a pro jistotu si píše i taháček.

Pak ho Robin odtáhne pod základnu nedalekého mraku, kde pak testuje rychlé, pomalé, klouzavé i stoupavé režimy letu a ostří všech hran letové obálky a nakonec po Vysokovském způsobu přistává zpátky na start. Pan majitel si trochu oddechne, že to oba aktéři přežili bez újmy a pan Lórenc vylézá ze stroje s úsměvem od ucha k uchu. Shodujeme se, že tuhle parádu si Michal ROZHODNĚ musí koupit a kluci se jdou prohrabat papíry. Já tuto činnost shledávám nudnou a jdu navštívit plachtařské muzeum, na které nás vloni naočkoval Pepa Mezera. Návštěvu zakončujeme po německu currywurstem a vyrážíme na zpáteční cestu.
https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-21_Expedice_na_Waserkuppe

 

15.09.2017-Brt-
Od pátku 15.9.. do neděle 17.9.2017 jsme vyrazili na již tradiční výpravu do Krkonoš. V pátek každý na vlastní pěst. Někdo zdolal Sněžku, někdo rýchorské kopce, někdo přijel až na večeři. V penzionu U Mlýna ve Spáleném Mlýně bylo vše do nejmenšího detailu připraveno (ostatně jako vždycky) a o vítečné kuchyni paní Malé jsme se zde už také rozepisovali. Po večeři naražen soudek s náchodským pivem a přátelské tlachání až do raních hodin. Na sobotu byl připraven celodenní výlet, ale ne úplně příznivé počasí nám naštěstí změnilo plány. Proč náštěstí? Protože jsme nakonec navštvívili minipivovar Trautenberk na Pomezních boudách. Během exkurze jsme se seznámili s místními poměry a hlavně pivem. 11°, 13° i 14° nám zachutnala natolik, že jsme běžnou exkurzi protáhli minimálně o půl hodiny. Použili jsme k tomu takové finty, jako zaseklá manželka na výstupním žebříku, lepení etiket na láhve našimi dětmi a další. Pan Lórenc si dělal poznámky, takže předpokládám, že během krátké doby bude stát něco podobného na našem letišti :-) Odpoledne koupání a saunování v Janských lázních, po té výborná večeře a večerní program podobný tomu pátečnímu. V neděli dopoledne proběhlo hledání pokladu, u kterého se zadýchaly nejen naše děti, ale i jejich doprovod. Děti poklad bez větších problémů našly, i když jeden člen se v honbě za pokladem málem ponořil do řeky Úpy. Dospělí cestou posbírali poměrně dost hub. Před obědem rozloučení a slib, že za rok se sem zase vrátíme. Pár fotek zde:https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-15_Krkonose

 

 

8.9.2017-Brt-
V pátek 8.9. nasedáme s Tůčou do Samby a míříme dolů pod kopec směr Nové Město. Zde máme domluvené zapůjčení Blaníka. Jedná se o "Rakušáka", kterého jsme před několika lety, ještě jako členové Aeroklubu Nové Město, přivezli z rakouského aeroklubu. Bohužel ho po čase potkal stejný osud, jako většinu Blaníků a léta stál rozložený v garáži. Až teprve v letošním roce se díky přispění jeho nového majitele dostal opět na nebe. 
Blaníka taháme ven z hangáru a stavíme na práh dráhy 26. Po prohlídce a přestavbě ve fabrice jdou kormidla ještě trochu ztuha, nikde žádné vůle, jako bych seděl v novém letadle. Po vypnutí na vrchovinském svahu si užívám svezení na této legendě. Rakušák létá parádně. Ve slabém a úzkém stoupáku ho stavím na křídlo, vztlaky ven a už se jen kochám, protože ho nemusím vůbec řídit. Bohužel mně silný jihozápadní vítr odnáší směr Kudowa Zdroj a tak se po čtvrt hodině rozhoduji pro návrat na Vysokov a užívám si přiblížení a přistání. Po mně mohou okusit stejný pocit i moji kamarádi. V sobotu ráno vítr ještě zesílil a tak začneme létat až po obědě. Můžeme v jednom dni porovnat létání s naším Ryzákem a Blaníkem. Na adresu Ryzáka bylo směrováno, myslím si že i trochu neoprávněně, dost hrubých slov, ale výsledek je jasný. Vzdáváme hold našim konstruktérům. Blaník je prostě nepřekonatelný!!! Bohužel ekonomika provozu mluví v jeho neprospěch. Nakonec se spokojíme s tím, že Blaník asi o trochu Ryzáka ve stoupáku přetočí a naopak, Ryzák ho na přeskoku překlouže. 
Za dvě odpoledne na Blaníku nalétáme 5 hod., což je na dané počasí slušný výkon. V sobotu večer se s Blaníkem loučíme, umyjeme mu krovky a vracíme ho zpátky pod kopec. Doufáme, že se k nám ještě někdy zatoulá.
Jeho majiteli bych chtěl tlumočit vzkaz. Petře díky, že jsi ho vrátil na nebe. A díky, že jsi byl ochoten se s námi podělit o krásné polétání, které nám přineslo vzpomínky na dobu, kdy ještě Blaník  legendou nebyl. Pozoroval jsem své kamarády po přistání - rozzářené oči, úsměv od ucha k uchu. Tohle nejde koupit za žádné peníze. Díky!!!
https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-09_Blanik_na_Vysokove/

4.9.2017-Brt-
Voda teče!!! To jsme si mohli zahulákat po sobotní dopolední brigádě. A kde teče? Malá nápověda na fotce. Po dobrém obědě jsme se šli věnovat létání na Ryzákovi. I nějaký ten stoupák se našel. V neděli byl naordinován odpočinek, abychom hned v pondělí mohli pokračovat. Počasí na plachtění sice nebylo ideální, ale plachtili jsme i pod vrstvou vysoké oblačnosti. Asi už jsme si v tom letošním roce zvykli :-)                 https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-09-02_Voda_tece

29.8.2017  -FF-

Docela všední, obyčejný den, nebe bez mráčků a teplo. Startovaly dvě Vosičky, Ryzák a neobvyklé rogalo. Touha po nějakém přeletu nemohla být opět naplněna, ale za zkoušku to stálo. V čisté se dal najít i 3m  a tak díky Tomášovi a Tondovi, že nám umožnili docela příjemné svezení. Vše bylo pod kontrolou instruktora Pavla, který opatřil fotodokumentaci.

http://aknm.rajce.net/2017-08-29_Docela_vsedni_den


 


 

27.8.2017-Brt-
Poslední srpnový víkend patřilo letiště hlavně našim dětem. Koupání, táborák, spaní pod stanem, hledání pokladu a další hry byly našemi ratolestmi i jejich maminkami hodnoceny pozitivně :-)
Takže někdy určitě zopakujeme!!!    

 https://aknm.rajce.idnes.cz/2017-08-30 

Pondělí a úterý už zase letiště i nebe nad Vysokovem patřilo hlavně plachtařům. Létalo vše, co mělo křídla. Ani daleko, ani vysoko, zkrátka tak akorát pro nasátí té správné nálady. Děkuji všem za spolupráci. 

20.8.2017-Brt-
V neděli odjel Bloudil do dílny, kde pod rukama našeho " velkého mistra" projde tůningovou úpravou a vznikne další, témeř umělecké dílo. Můžeme se těšit.
http://aknm.rajce.idnes.cz/Bloudilova_cesta_do_dilny_2017-08-20/


18. a 19.8.2017    -FF-

V pátek odpoledne vysokovská letka Vosa+Vosa+Ryzák (Míra, David, Franta) společně asi hodinu marně okupovala  cosi, co ani nevypadalo jako kumulus. Míra dokonce s dvojím rozběhem.

V sobotu, ve větším obsazení, jsme rozebrali Bloudila, aby v příštích dnech mohl postoupit zásadní inovaci.
Odpolední poletování opět prakticky bez stoupáků, zato s nádhernými pohledy na mraky a krajinu po nimi.

http://aknm.rajce.net/2017-08-19_Rozborka


 

6.8.2017 -burdýšek-

V sobotu Lacmanovi oslavili 50-té výročí sňatku. Oslavencům gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných let.3.8.2017-Brt-    
Počasí je, jaké je. Létáme hodně, ale hlavně v okolí letiště, protože intervaly na plachtění jsou krátké a nevyzpytatelné.
A tak asi hlavní věc, která nám udělala největší radost, je opravená cesta na příjezdu od Vysokova. Velké díky posíláme na Obec Vysokov!!!
http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-07-31_Nova_cesta#


22.7.2017   -FF-

Křest dalšího poletovadla do naší rodiny proběhl obvyklým způsobem, vlastním křtem šampáněm a hostinou. Ať se Ti u nás daří, Bloudile!

Několik fotek z denní činnosti i oslavy najdete zde:  http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-07-22_Krest_Bloudila/


 

16.7.2017    -FF-

Nový pilot na obzoru - Dan Kubrt. Ještě poslední přezkoušení a prvé sólo na letišti AKNM.


Dane,   g r a t u l u j e m e!    A jsme připraveni to oslavit.


 

5. - 9.7.2017   -FF-

Svátek věrozvěstů i J.Husa proběhl na kopci v očekávání velkých kumulů. Ty se dostavily až na Husa, později k večeru.
Návštěva od Bodamsee obdivovala naši "šrotovou" sekačku i Duobanjo.
Několik fotozáběrů zde: http://aknm.rajce.net/2017-07-09_Zacatek_cervence_na_kopci

10.7.2017-Brt-
Přátelé, kamarádi,

ještě než odjedou na dovolenou, mistři z hudebního tělesa KPS nám zahrajou a to v sobotu 15.7.2017 v podvečer. 15 l točeného pita k dispozici, ostatní občerstvení co si kdo přinese :-)
Všichni jste srdečně zváni!!!

 

1.7.2017    -FF-

V sobotu ne příliš vlídné počasí, hodně větru a neustálá hrozba deště.

Nejprve byla dokončena oprava sekačky a pak následoval přelet Ryzáka do Nového Města v naději, že silný vítr umožní pěkné výšky z navijáku. Jenže po prvých čtyřech startech se přihnal déšť a tak jsme prchali zpět na Vysokov. Po dobrém obědě přišlo na řadu ladění Bloudila a pak prvá svezení  i když v poryvovém větru. Všichni učastníci byli nadšeni. Teď zbývá doladil několik maličkostí a provoz nového koně může začít.

Foto: http://aknm.rajce.net/2017-07-01


 

17.6. a  24.-25.6.2017   -FF-

V rámci přípravy na kruté zimy byla přemístěna kadibudka na vhodnější místo, viz video.

V sobotu jsme trochu pobrigádničili a potom kvůli směru větru  přijali vlídnou nabídku dráhy 27 k létání.Do vzduchu vyrazili Ryzák, Vosa i ASW, trochu jsme se povozili, ale na žádnou deklarovanou trať to nebylo.
Foto zde:  http://aknm.rajce.net/2017-06-24_Priprava_na_zimu,_draha_27


 

14.6.2017   -FF-

Stahování ohradníku.
S malou časovou prodlevou na začátku se přítomní brigádníci pustili do práce a když našli tu správnou metodu na vyprošťování drátů z vysoké trávy, tak se navíječi zapotili. Šlo nám to čím dál rychleji a brzy bylo hotovo.

Díky všem, kteří se v pracovní den uvolnili!      

Foto: http://aknm.rajce.net/2017-06-14_Ohradnik


 

15.6.2017-Brt-

                                               Propozice soutěže                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.6.2017-Brt-
Ahoj kamarádi,
ve středu 14. 6. musíme sbalit ohradník kvůli sekání celé plochy. Kdo můžete, přijďte na 15. hod.

V sobotu 17.6. nám v podvečer zahraje naše oblíbená kapela KPS s kapelníkem Pepou Veskou. 
Všichni jste srdečně zváni. Pivo i klobásky budú :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.6.2017  -FF-

Jak jsme křtili Ryzáka 2                          

více  http://aknm.rajce.net/2017-6-10_Krest_BF_4


 


         

..............................................................................................................................................
15.5.2017-Brt-
                                                     B R I G Á D A

Budování stání pro mobilní čerpací stanici pokračuje každý den v týdnu vždy od 16. hod.
Kdo můžete, přijďte přiložit ruku k dílu.  

..............................................................................................................................................
 
6.5.2017 -Brt-
V sobotu jsme přeletěli Ryzáka pod kopec do Nového Města, kde jsme se s místními piloty a žáky zúčastnili navijákového provozu. Jedna skupina létala na Blaníku a měla zázemí vlevo od dráhy, druhá skupina létala na Bergfalkovi a měla zázemí vpravo od dráhy. Naši instruktoři objevili některé naše nedostatky. Je vidět, že nám pravidelný navijákový provoz chybí. Proto budeme rádi za další možnost se podobného provozu zúčastnit a zároveň promíchat oba dva tábory (zprava doleva a obráceně). Do Nového Města děkujeme za servis Kaufimu na navijáku, Pepovi na traktoru, Pavlovi na věž a Vojtovi za poručení větru a dešti.
  

http://aknm.rajce.net/2017-05-06_Navijak_v_NM

 

..............................................................................................................................................
7.5.2017 -Brt-

Pravidelné roční školení se uskuteční v sobotu 13.5.2017 od 9.00 hod.
Pro plachtaře povinné. Přineste ke kontrole osobní zápisníky a doklady.
Neplachtaři to povinné nemají, ale jste srdečně zváni!!!


..............................................................................................................................................

29. a 30.4.2017 -Brt- 
V sobotu část plachtařů naložila Ryzáka 1 na transportní vlek, takže je připravený na odjezd. Loučení bude smutné. Po té následoval úklid hangáru a stěhování věcí z garáže. Druhá část se věnovala čištění předpolí 2.7 a odvozu křovin na čarodějnice. Za tuto činnost jsme byli Termoskou odměněni a mohli s novým Ryzákem odpoledne polétat. V neděli proběhla členská schůze v naprosto pohodovém duchu. Nejasné body se v klidu vysvětlily a naplánovaly se činnosti na další fungování a rozvoj klubu. A protože za dvě hodiny nebylo co řešit, zrychleným tempem jsme vytahali vše, co mělo křídla ve spodním hangáru. Počasí bylo sice větrné, ale termické. Termoska vyslyšel naše přání, dokonce i pětimetry byly. Někteří borci létali místně, ti odvážnější se vydali na přelet. Michal s Honzou na Duobanju deklarovali Jičín s návratem, což se jim podařilo obletět. My s Burdýškem jsme trať nezvolili nejlépe. Náchod, Kozákov, Police, Lomnice a domů se nám nepodařilo zdolat. Cesta na Kozákov s větrem v zádech byla pohodová až k Lomnici, kde se dostáváme do rozpadů. Proto volíme přeskok na větrem nafouknutý a sluncem zahřívaný Kozákov, kde se zdvihneme a letíme zpátky. Cesta proti větru probíhala dobře, Termoska v okolí Paky a Dvora poslal avizované pětimetry. To ale bylo vše. Pomalu se blížíme ke Špince, kde na hrázi nalétneme ještě slušné stoupání, které ale za chvíli končí. Mraky směr Police žádné. Po přeskoku k Hronovu projedu zvýšeným opadáním a než přeladím na hronovskou frekvenci (zlatá stará LS5), jsem v Poříčí na okruhu. V okamžiku, kdy otvírám kolo, nalétávám slabé stoupání. Chvíli v něm kroužím a vítr mně odnáší na svah a přibližuje domů. Na svahu se pokusím ještě zabojovat, ale nestojí to za nic. Burdýšek se sbírá někde u Starkoče a také nepřede blahem. Po 3,5 hod. letu přistávám doma a čekám na kluky. Pomalu uklízíme hangár a těšíme se na večerní akci. V leteckém klubu bylo příjemně zatopeno, pivo i pito teklo proudem, k tomu polévka od paní Nutilové a klobásky z udírny, sem tam nějaká jednohubka, chlebíček či koláček. K dobré náladě přispěla i hudební skupina KPS (tuto zkratku vám odtajní samotní členové skupiny). Připravená hranice na start čarodějnic shořela poměrně rychle, takže ten den už se do vzduchu nikdo nedostal. Všem vám děkuji za příjemně strávený den-kéž by takových bylo více.

29. a 30.4. 2017 -FF-
Než vám náš dvorní dopisovatel Brt podrobně popíše sobotní a nedělní události na kopci, prohlídněte si fotky zde:  http://aknm.rajce.net/2017-04-30_Clenska_schuze,_paleni_carodejnic

 


 

25.42017-Brt-
Jaro dorazilo konečně i na naše letiště, i když dubnové teploty tomu moc neodpovídaly. V sobotu bylo hodně větrno a místo toho, abychom využili řad kumulů, vedoucích směrem na Krkonoše, dali jsme se do práce. Pepa V. s Vendou R. se věnovali zabudování elektřiny do přístavby hangáru, zbytek party uklízel garáž. Po té, co jsme se posilnili dvakrát přeuzenou krkovičkou (Tondovi děkujeme a přejeme vše nejlepší k narozeninám) jsme se šli věnovat boji s přírodou a zbavili jsme většinu předpolí dráhy 2.7 přebytečných křovin. Tomáš s Pavlem celý den tunili transportní vlek až ho dostali do podoby, ve které projde technickou kontrolou. Se zájmem sledujeme soutěžní výkony hronovských a zároveň českých reprezentantů v plachtění a držíme palce i do dalších akcí. Nakonec ještě malé přání: "Termosko, pošli i pro nás nějaké pěkné počasí, míň větru, víc tepla a samé pětimetry!" http://aknm.rajce.idnes.cz/Jaro_2017-_04-22/

 

4.4.2017-Brt-
Z dostupných fotek Pepa Koutský sestavil obrazovou histoii vysokovského hangáru. Pepo díky!!!
Pokud byste měl někdo jakoukoliv dosud nepublikovanou historickou fotografii hangáru či našeho letiště, obraťte se prosím na pepův mail: koutsky.josef@seznam.cz
Více fotek v sekci Historie nebo zde: 
http://koutj.rajce.idnes.cz/Historie_hangaru_na_Vysokove/ 

19.4.2017-Brt-

.............................................................................................................................................

Členská schůze Aeroklubu Náchod 

se uskuteční v neděli 30. dubna 2017 v Leteckém klubu.
Začátek v 9:00 hod. Srdečně vás zveme a prosíme o dochvilnost.
Výbor AK.


.............................................................................................................................................

V neděli 30. dubna 2017 v podvečer dojde "Na bubnu" k upálení místních čarodějnic . Občerstvení v Leteckém klubu zajištěno.
K poslechu i k tanci nám zahraje hudební těleso Pepy Vesky.
Vezměte dobrou náladu a přijďte pobejt ! ! !

 

17.4.2017  -FF-

Velikonoční pondělí, pěkné počasí není a nebude.

Zajimavou předpověď od plzeňáků, po jménem VENTUSKY, najdete na našem webu v kolonce Počasí.


 

14.4.2017  -FF-

"Zavřete oči, odcházím . . ."

Ryzák BF3  OK-9360 odchází a nás, kteří s ním zažili nejeden pěkný plachtařský zážitek, to nutí uronit slzu. Aby ne, vždyť on byl přímým účastníkem počátku naší éry na vysokovském letišti a sloužil nám věrně až dodnes. Věříme, že nový majitel s ním bude taktéž spokojen!

Jeho nástupcem u nás bude jeho mladší bratr BF4, kterému jsme opět dali přezdívku s historickým pozadím - RYZÁK 2.

Prohlédněte si společné foto obou bratrů se, slzy ronící, posádkou i další foto na  http://aknm.rajce.net/2017-04-14


 

25.3. - 10.4. 2017   -FF-

S příchodem jara se na našem kopci střídala jedna událost za druhou a reportéři nějak nestihají o tom podávat informace. Tak jen stručně:

Prvé jarní létání, přeškolení či doškolení na typ BF 4, nátěr prahovek, montáž opravené převodovky do sekačky, zabudování nových radií do Vosiček, instalace osvětlení do přístavby hangáru, válcování VPD, roční prohlídky Ryzáka 2 a dvou VSO. A mezitím dokonce stačil Vilda K. oslavit svoje kulatiny.

Nějaké fotky naleznete zde:

http://aknm.rajce.net/2017-25-3_Prvni_jarni_provoz

http://aknm.rajce.net/2017-04-10_Prehled_jarnich_udalosti


 

29.3.2017-Brt-

 

21.3.2017-Brt-
Na oslavu šťastného přistání na dráze šest nula Vás zve Vilda Kůtek.
Brífing a tankování paliva na další lety začne 
v sobotu 1.4.2017 v 17 hod. v leteckém klubu U Vrtule na Vysokově.

Právě jsem z výpočetního střediska obdržel výsledky sobotního bowlingu. Počítal se konečný součet, takže kdo házel rychle a nezdržoval se pitím plzeňského piva i jiných nápojů, měl výhodu. 
And the winner is:   1.Štol 405b. 2.Seibrt 387b. 3.Vebersik 346b. 4.Burdych 324b. 5.-6.Dudek,Tuček 292 b. 7.Kopta 264b. 8.Terezka 249b. 9. Špiryt 246b. 10.Samek 236b.
11.Šimek 228b. 12.Forman 219 b. 13. Koptová 211b. 14.Nutil 208b. 15.Áďa 184b.
16.Marek 180b. 17.Filip 151b.

Náš obdiv vzbudil Franta Filip, který ještě v rekonvalescenci házel ač pravák levou rukou.
Všem zúčastněným děkuji, vítězi gratuluji a doufám, že obdobná bitva jako na bowlingu bude i o Vysokovskou hvězdu 2017.

http://aknm.rajce.net/2016-03-18_Bowling

4.3.2017  -FF-

Sobota už bez sněhu, slunečno, poměrně teplo, ale hodně silný vítr.

Nastal čas převozu nového přírůstku BF 4, s provizorní přezdívkou Ryzák 2, na Vysokov. S radostí byl přítomnými plachtaři sestaven a protože vál silný vitr nemohl být zrovna odzkoušen. Generálka a provedená vylepšení vzhledu, zabudování nových palubek, radia, opravy prasklé lyžiny a další zasluhují velké poděkování hlavně Tomášovi, ale i dalším specialistům.

Pohled do kabiny - nádhera. To je tak, když se mistrovství snoubí s uměním.
Několik fotek:   http://aknm.rajce.net/2016-03-4


 

1.3.2017-Brt-
Ahoj kamarádi,
tímto jste srdečně zváni na v
pořadí už sedmý
                              B O V L I N G O V Ý   T U R N A J,
který se bude konat v sobotu 18.3.2017 od 14.00 hod. na Rychtě v Novém Městě nad Metují. Prosím všechny, kdo se chcete zúčastnit, potvrďte mi svoji účast na mail seibrt@seznam.cz 
nejpozději do 11. 3. kvůli rezervaci drah.
Děkuji a těším se na urputnou bitvu :-)       Petr Seibrt

25.2.2017  -FF-

Na kopci panovalo pěkné, skoro jarní počasí. Po ránu byla ještě zima, ale pak už slunce ukazalo svoji sílu, pěkně hřálo a zbytky sněhu rychle mizely.

Tomáš naplánoval výměnu kolečka z BF 3, ale pneu bylo v horším stavu než se předpokládalo, takže k výměně nedošlo, přifoukli jsme jen kola u vozíku a Ryzáka znovu uložili do pohotovostního stavu.
Po obědě jsme se vrhli na úklid garáže.


Několik fotek najdete zde:  http://aknm.rajce.net/2017-2-25_Uklid_garaze


18.2.2017  -FF-

Zima nás ještě neopouští, na kopci mlha a plno sněhu. Ve vile příjemně vytopeno. Kdo se v sobotu dostavil mohl vychutnat tuhle zimní atmosféru, ale jenom chvíli než náš pan Lorenz zavelel k útoku. Obětí se tentokráte stala sekačka, která potřebovala technickou kontrolu. Nakonec to dopadlo tak, že pan "operatér" vydoloval celou převodovku a ta se už v neděli ocitla v odborné dílně ve Svinarech.

Další pochvalnou událostí tohoto víkendu bylo přivezení opravené lýžiny na BF4, kterou v neděli k večeru ještě stačil Tůča olaminovat, takže křtiny nového Ryzáka se neodvratně blíží.

Více fotek na  http://aknm.rajce.idnes.cz/2017-02-18_Sekacka/


14.2.2017 -FF-

Upozornění

V březnu 2017 bude možné na letišti v Hronově získat  Omezený průkaz radiotelefonisty. Pokud máte zájem, neprodleně se přihlaste u Tomáše Tučka.


5.2.2018 -Burdýšek-

Broumovský pacient při ozdravné kůře Mistra Lórence. Už bzučí a rádiuje. Zbývá provést reoperaci lyže a dodělat detaily. Mistr sám se zotavuje z týdenní rýmičky

14.1.2017  -FF-

Letiště zasněžené, někde sníh navátý do výše, kterou už můj Golf odmítal projet a tak přišly na řadu lopaty. Ty nakonec musely pomoci i L.Černému, aby mohl odjet domů.

Zatímco se speciální komise pro přípravu akce "věž" sešla téměř kompletní, plachtařů bylo pomálu. Jak jinak, když někteří pracovali i v sobotu a jiní se díky kluzkým chodníkům dostavit nemohli a ač neradi, museli přijmout "pohostinství" náchodské nemocnice. Řeč je o našem instruktorovi, Pavlu S., jehož zlámanou nohu jsme v nemocnici osobně zkontrolovali. Několik fotek zde:

http://aknm.rajce.net/2017-01-14_Zima_na_kopci

5.1. 2017 -MIK-
Dnes zdárně proběhla kolaudace přístavby dolního hangáru. Sněhovou kalamitu vyřešil Jirka s pořádnou mechanizací. Díky za to posíláme do Vysokova.
A pár dopoledních fotek... 
http://lacmik.rajce.idnes.cz/Kolaudace_kulny_na_Vidrholci_5.1.17
 


Vítejte v novém roce !!!