4.7.2020  -FF-

Oprava cesty.

Na další velkou akci, vyhlášenou novým výborem AK, se přihlásil příznivý počet brigádníků, ochotných oželet dobré počasí k létání a poskytnou svoje fyzické i duševní kapacity na společnou věc. Úkolem tentokráte bylo opravit příjezdovou cestu k letišti.

Práce započaly brzy ráno čištěním terénu a později nastoupila i technika. A jak je pro tuhle partu typické, při práci nechyběla dobrá nálada a tak se vzhled tankodromu pomalu měnil na dálnici.

Několik fotek z počátku akce najdete zde: http://aknm.rajce.net/2020-07-04_Cesta 

Velký dík všem zúčastněným !!!


 

25.6.2020   Št/FF

zatímco naši reprezentanti  bojovali na Rané o prvé příčky, na kopci se také něco dělo a díky Davidovi se můžete podívat na rozlučku s Modrákem http://aknm.rajce.net/2020-06-24_Modrak

Po mnoha letech svého odpočinku na vysokovském kopci se Modrák dočkal své slávy a odlétl sloužit do nového výcvikového střediska.
Bude sloužit k přeškolování a výcviku velkého množství mladých pilotů a pilotek......v mateřské školce ve Velkém Poříčí.

Tak se tam měj hezky Modráku, snad nám nebudeš chybět!

13.6.2020  -FF-

Brtova výzva k hojné účasti silných a šikovných osadníků vysokovského kopce na jeho zvelebení měla slušnou odezvu, což umožnilo pracovat na několika frontách současně. Počasí přálo a tak se postupně plnily úkoly ze seznamu prací, které pro tento rok sepsal náš nový výbor.

Vše běželo hladce, i přes stále stoupající teplotu, až do odpoledních hodin, kdy nás déšť donutil se vměstnat do vily a doplnit ztracené kalorie i tekutiny. A že byla všeho hojnost, o to se postaral Michal (nevím co slavil), oslavenec Tonda a Brt s tekutinou.

Odborné zhodnocení provedených prací nechám na výboru a jen si dovolím předejít s velkým poděkováním všem zúčastněným.

Připojuji několik fotek z jedné pracovní fronty, z úklidu spodního hangáru:

http://aknm.rajce.net/2020-06-13_Celoklubova_brigada


 

13.6.2020  -FF-

Ještě několik fotozáběrů ze záletu Vildova nového stroje.

http://aknm.rajce.net/2020-05-20_Zalet_Vildika


 

...........................................................................................................................................
1.6.2020-Brt-

Ahoj kamarádi,

v sobotu 13.6.2020 od 9.00 hod. proběhne celoklubová brigáda.
Bude potřeba více šikovných i silných rukou.
Pokácíme další poškozené stromy v lese, které nějakým způsobem ohrožují náš majetek.
Jarda Lacman a Pepa Koutský vše s polesným konzultoval.
Dále je potřeba dodělat oplechování komína na Leteckém klubu, vytahat a zamést hangáry, a další a další :-)
Kdo máte, vezměte motorovou pilu.
Předem díky za pomoc.
Hezký den,                   Petr Seibrt
...........................................................................................................................................


28.5.2020-Pepa-
Minulou středu se uskutečnil zálet Vildova nového letadla. Po důkladné dvou hodinové prohlídce zkušebním pilotem a hlavním technikem se konečně "Vilík" odlepil od země. Pilot byl spokojen a teď je na Vildovi, aby se se svým strojem dobře seznámil.
http://koutj.rajce.idnes.cz/Vilda_20.5.2020


14.5.2020-Brt-
75. výročí osvobození naší vlasti jsme oslavili létáním a to ne jen tak ledajakým. Vypůjčili jsme si z Nového Města Blaníka L-13 a celý den jsme věnovali kontrolním letům, tzn. vývrtky, spirály, pády a další jiná překvapení, přichystaná instruktorem. Ještě než jsme Blaníčka vrátili zpátky pod kopec, stihli se na něho dopřeškolit dva piloti. Mimo Blaníka létala i ASW15 a Burdýšek se dokonce zuby nehty držel ve vzduchu přes 2 hodiny. Škoda, že do našeho kouta Termoska neposlal více termiky, vleky za Sambou do 1000 m nad kopec byly nekonečné. Večer jsme se zakousli do výtečného hamburgera od šéfkuchaře Saši a zapili ho výborným zlatavým mokem. Prostě parádní den.

Sobota proběhla v podobném duchu. Díky ne úplně příznivému směru větru jsme se neplánovaně přesunuli na letiště do Nového Města. Opět jsme si vypůjčili Blaníčka, abychom mohli dovednosti při vybírání vývrtek předat i našim kamarádům UL motorovým pilotům, kteří vývrtky létat na UL nesmějí. Plachtaři s Bergfalkem poskakovali na navijáku a Samba vlekala a vlekala. Vypnutí v 1000 m nad letištěm, povinné úkony, vývrtka nebo dvě z přímého letu, ze zatáčky, pád do spirály, ostrý pád, mírný pád, let na minimální rychlosti, zařazení do okruhu, přistání a další pán na holení, tedy vlastně na vrtání.
I když byl provoz na letišti chvílemi dost hustý, létali zde dvě motorové mašiny, ultralighy, dva Blaníci, Bergfalk, vše jsme pod taktovkou instruktorů zvládli bez nějakého průšvihu. 
Do Nového Města děkujeme za Blaníka a za sobotní azyl a rádi zase někdy přijdeme/přiletíme.
A na závěr malá otázka, kterou nám večer u piva položil Tomáš.
Víte, jak se u vojenské stíhačky vybírá vývrtka???            BAGREM ! ! !   :-)
https://aknm.rajce.idnes.cz/2020-05-08_Vyvrtky

6.5.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,

posílám informaci o plánovaných vývrtkách.

Vše zajištěno, předpověď počasí dobrá.
 
V pátek svátek 8.5. 2020 se sejdou plachtaři a odlétají si povinné přezkoušení.
Začátek předletové přípravy v 9.00 hod., létání od 10.00 hod.
Přihlášeni: Semerák, Nutil, Seibrt, Burdych, Vebersik, Štol, Kubrt, Meier, Nenjuk, Filip, Kopta, Dudek
(pátek je pro plachtaře proto, že se v sobotu dopoledne zúčastní plánovaného navijákového provozu v LKNM)
V sobotu 9.5.2020 se v 9.00 hod. sejdou přihlášení UL motoráři na předletovou přípravu, létat se bude od 10. hod.
Přihlášeni: Glaser, Glaser ml., Škoda Martin, Škoda Josef, Maňák, Jakoubek, Lacman
 
vlekaři: Nutil / Semerák
instruktoři: Seibrt / Semerák
 
Provozu se může najednou zúčastnit max. 10 osob, budou zapsání  v seznamu osob, k dispozici bude desinfekce, zúčastnění by měli mít ochranné rukavice a roušky :-(
 
V minulém mailu jsem omylem uvedl nesprávné termíny létání (7. a 8. 5. 2020). Moc se omlouvám a doufám, že jsem vám tím nezpůsobil nějaké komplikace s účastí. Pro případ uvádím můj telefon: 728 172 004
 
V pátek večer proběhne v Leteckém klubu další úklid. Zároveň zde bude naražený soudek a pro účastníky vývrtek nějaké občerstvení. Bohužel jsme nadále limitování počtem osob 10, proto celo klubovou "kulturní akci" připravíme v termínu po uvolnění pravidel.
 
Mějte se všichni hezky a těším se na prodloužený víkend,
--
PETR SEIBRT

30.4.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,

vzhledem k situaci, jaká panuje, nebudeme letos pořádat pálení čarodějnic.
Připravenou vatru dnes večer v 19.00 hod. zapálí Pepa Koutský a bude do shoření držet požární hlídku.
Pokud mu někdo přijdete pomoci, Pepa bude určitě rád :-)
Pálení je na uvedenou dobu nahlášeno na Hasičský záchranný sbor.
 
Plánované vývrtky jsou přeloženy z 1. a 2. května na 7. a 8. května z důvodu nejisté předpovědi počasí.
7. května budou vrtat plachtaři (z důvodu plánovaného navijákového provozu v LKNM 8.5.)
8. května přihlášení motoráři
 
Harmonogram ještě upřesním příští týden.
 
Mějte se moc hezky a užijte si prodloužený víkend.
Petr Seibrt
za výbor AK

28.4.2020-Brt-
V sobotu 25.4. proběhla za celkem solidní účasti členů brigáda. Rozprostřeli jsme se po letišti a okolí, přičemž se pořídila dočistit zbývající část lesa pod cestou, uklidit Vila, záchody, umývárka, nařezat a zmenšit střešní latě a ve zbytku odpoledne ještě proběhly další potřebné práce na Bloudilovi.
Z čeho máme největší radost je, že se konečně podařilo rozběhnout letištní meteostanici. Ta původní je bohužel neopravitelná, distributor přestal dovážet náhradní díly z velké země za oceánem. Novou meteostanici jsme díky podpoře LAAČR získali již na podzim, ale bohužel byla vadná. Vyměněná nám byla dodána v zimě a teď již přišel čas, aby nám začala sloužit.
LAAČR děkujeme za podporu. http://www.laacr.cz/Stranky/vitr-aktualne.aspx

http://www.laacr.cz/Stranky/vitr-aktualne.aspx

Minulý čtvrtek proběhla kontrola letové způsobilosti na Ryzákovi a Vose 7. Děkujeme do Mejta panu Vavřínovi za to, že si na nás v nabitém programu udělal čas.


Malý soutěžní kvíz. Co je na obrázku?

Odpověď zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/Samba_oprava_2020-04-17
Na naší Sambě probíhala od února oprava a údržba a po úspěšném záletu v minulém týdnu už je opět na svém místě ve spodním hangáru. Michalovi moc děkujeme za vyřízení celé akce a Sambičce přejeme mnoho šťastných startů a přistátní!!!

Našim kamarádům Daně a Láďovi Kuncovým gratulujeme k získání stříbrného a zlatého "C".
Tak ať Vám to lítá ještě lépe, než doposud :-)

V sobotu 18.4. plachtaři poprvé vzlétli. Motoráci ještě o chvíli dříve, díky uvolněným vládním nařízením na ochranu proti Covid-19.
Bohužel zatím bez Samby jsme se věnovali navijákování. Po celý den jsme pilovali okruhy a mimořádná opatření za letu. Z kopce dolů a zpátky nám pomohl novoměstský Skyline. Do Nového Města děkujeme a těšíme se na další společný provoz.
http://aekvysokov.websnadno.cz/aktuality/2020/2020_04_navijak_lknm.mp4

 

V sobotu 11.4.2020 jsme se v omezené sestavě (ochrana před Covid-19) vydali po dohodě s majitelem pozemku na pročištění předpolí dráhy 3.1. V ose dráhy plus pár metrů napravo i nalevo jsme si v hustém porostu udělali průsek a volný prostor pro případný nouzák po startu z 1.3. Doufáme, že to nikdy nebudeme potřebovat!!! A také, že zvířátkům, které zde bydlí, jsme moc nezasáhli do jejich přirozeného prostředí.

6.4.2020-Brt-

V době, kdy se nemůžeme prohánět ve svých miláčcích po obloze, přišel Tonda Teichman z AK Hronov se zajímavým zpestřením, jak trávit volný čas. Vyhlásil meziklubovou soutěž "Double Track". Jedná se o to, kdo nachodí za víkend nejvíce kilometrů při procházce přírodou tak, aby nebyla porušována nařízení vlady s ohledem na ochranu proti Covid-19. Díky Terezce a Davidovi je nás klub zatím na prvním místě. Tak ať vám to šlape, vy dva a ostatní se přidejte, pokud bude soutěž pokračovat. http://www.lkvp.cz/Vikendovy-dabl-trek.html 
 

6.4.2020-Brt-

Ahoj kamarádi,
v minulém týdnu došlo k úpravě plochy. Nejdříve byla bránami usmykována a následovně uválcována těžkou technikou. Výsledek je luxusní :-)
Poděkování za odvedenou práci patří Jirkovi Kosinkovi a Kubovi Bahníkovi, zvláště za poskytnutí válce.
Pár obrázků zde:https://aknm.rajce.idnes.cz/2020-04-02_Valcovani_letiste
Na základě připomínky Lukáše Černého jsem doplnil do zápisu ze schůze výboru ze dne 28.3.2020 číslo parcely, na které došlo k výškovému zaměření.

 

30.03.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,
v členské sekci najdete poslední zápis ze schůze výboru.

29.3.2020-Brt-
A ještě malá vzpomínka na jedno podzímní létání.
https://www.youtube.com/watch?v=LnRgQwZKeaY&list=PLaB0RpKXezQCo_jqjn9Ps8r063WYWhrYG&index=6&t=0s

 

29.3.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,
jeden zajímavý článek k dnešní situaci. Tentokrát nebude o létání, ale o virusech a ekonomice.
Tak snad vás trochu povzbudí :-)
http://aekvysokov.websnadno.cz/aktuality/2020/cesi_jsou_na_dobre_ceste.docx

 

26.3.2020-Brt-
Prezident LAA Aleš Trtil o opatřeních dopadajících na sportovní letce.
https://www.airzone.tv/rozhovor-ales-trtil-laa-nezakazala-letat-ale-narizeni-zni-jasne/

17.3.2020-Brt-


       Celý text rozhodnutí vlády zde: 

17.3.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,
poslední zápis ze setkání výboru AK najdete v členské sekci.


10.3.2020-Brt-
Ahoj kamarádi,

na našich webových stránkách v členské sekci byl uložen zápis z posledního setkání výboru + seznam prací + harmonogram prací na březen a duben 2020.
Kdo náhodou neznáte heslo, napište mi a já vám ho pošlu SMS-kou do telefonu.

Na jednotlivé práce se prosím hlaste správci letiště, Pavlu Semerákovi, na jeho mail:  semerak.pilot@seznam.cz
 
V dubnu se chystá úklid hangárů a garáže. Přebytečné věci budou likvidovány.
 
Na sobotu 25.4.2020 je naplánována celoklubová brigáda, abychom vyčistili les, posbírali co hoří a odvezli na čarodějnice.
 
Tento týden bude zapnuta voda.
 
A taky snad už brzy začneme létat :-)
 
Mějte se hezky.
 
Petr Seibrt
za výbor AK

 


26.1.2020-Brt-FF-
V neděli 26.1. jsme byli navštívit Tomáše a zavzpomínat na časy, kdy tu byl ještě s námi. 
Tome, je to už 2 roky, tak strašně dávno a přesto na Tebe vzpomínáme poměrně často. Určitě každý letový provoz. A důkazem, že i mimo létání, je počet lidiček, kteří v neděli za nepříliš hezkého počasí přišli. Chybíš nám!!!

http://aknm.rajce.net/2020-01-26_Vzpominka_na_Tomase

6.1.2020-Brt-
V novém roce ještě krátké ohlédnutí na konec toho předešlého.
V neděli 29.12. za krásného počasí uprostřed tlakové výše jsme se sešli k poslednímu polétání. Než se naší Sambě ohřál v proudu teplého vzduchu motor, prošli jsme celou plochu a pustili se do opravy elektrického ohradníku, který díky několika uzlům nedodával proud, na jednom místě byl povalený a čuníci tak měli snadný přístup na naši dráhu. Naštěstí toho nevyužili, i když jeden nám proběhl přímo před nosem.
Kolem poledne Samba začala ochotně vlekat na střídačku žlutou Vosu a Ryzáka. Postupně se k nám blížilo od západu i sluníčko, které způsobilo, že jsme si mohli ještě naposledy v roce 2019 zatočit v termice. Termosko díky!!!

Po té, co už nám zima začala zalézat za nehty, jsme vše uklidili a usedli k dobré gulášovce a dalším pochutinám ve vyhřáté Vile. Všem zúčastněným děkuji za prima den a těším se, že v podobném duchu budeme pokračovat i letos.
https://aknm.rajce.idnes.cz/2019-12-29_Predsilvestrovske_letani_v_termice/

Vítejte v novém roce 2020
Ať se nám vrtule stále točí a proudnice správně běhají po křídlech !!!

TOPlist